Alışveriş Sepetim
32,184
34,942

Trilye, Erken Hasat Zeytinyağı, Mastercut, 500 ml İtalyan Şişe

Fiyat:
460,00 TL

Ülkeler gezdik, ustalar gördük. ‘Bak ne zeytinyağı yapmışlar’ dediğimiz örneklere öykünerek başladı çiftçiliğimiz. Şimdi uluslararası seçkin jüriler önünde en üst seviyeden tescillenmiş zeytinyağları üretiyoruz. Mastercut hasadımız, adeta zeytine olan aşkımızı alevlendirmek için yaptığımız bir ritüel gibi geçiyor.

Sizlerin harika yorumları bize iyi yolda olduğumuzu hissettiriyor.


Girdiği her uluslararası yarışmadan pek çok ödülle dönen, kalitesi ve lezzeti tescilli zeytinyağımız,
el değmemiş bu toprakları diriltme maceramızın, bizlere verdiği ödüldür. Zeytinin kendi doğasında bulunan o eşsiz vahşi tatlar, zeytinyağımızın aromasında da kendini gösteriyor.

Neden Mastercut dedik?
Öncelikle bu yağımızdan her sene az miktar da üretebiliyoruz. Hasada iki ay kala, zeytin su ilişkisini ve katı madde oranını yönetiyoruz.  Zeytin meyvesinin geldiği dönem itibariyle hangi ağaçlardan, hangi zamanda toplanacağı ve toplanan meyvelerin ne koşullar da sıkım yapılacağına dair birkaç reçete oluşturuyoruz. Her sene bu reçetelere yenileri ekleniyor. Bu reçetelerimizi bıkmadan, usanmadan tekrar ediyoruz. Hasat ve sıkım sonrasında çıkan zeytinyağlarımızı ayrı ayrı tanklarda tutuyoruz. Mastercut tankımızda buluşturmak için asit ve duyusal tadım sürecimizi başlıyoruz. Asitte (Oleic Asit ) 0,1 asidi, duyusal analizde de; dengeli, ipeksi ve net tadları bulmayı hedefliyoruz. Bu ortalamayı yakalayan yağlarımızı aynı tankta birleştiriyoruz. İşte bu nedenlerle zeytinyağımıza, gururla Mastercut diyoruz.

Köprübaşının, Kocaçat Mevkiinde dağların birleştiği yerdeyiz. Sadece kendi bahçemizin Trilye ağaçlarından topladığımız en iyi meyveleri, sadece soğuk sıkımla, zeytinyağına dönüştürüyoruz. Bu sayede içeriğinde ki yararlı pek çok bileşiği zeytinyağımızda görebiliyoruz. Her sene zeytin meyvelerimiz, Batı standartlarında aranan tüm kalıntı analizleri ilgili laboratuarlarca yapılmaktadır. O nedenle de zeytinyağımız da hiçbir pestisit kalıntısına rastlanılmaz.

Erken hasat yağlarımızda 0,2 asit altı, asit oranlarını her sene yakalıyoruz. Kaliteli, bütünlüğü bozulmamış, bekletilmeden sıkıma giren ve hijyen koşullar altında soğuk sıkılan zeytinlerimizden kaliteli zeytinyağı almak birinci hedefimiz. Bu zeytinyağlarımız lezzet ve sağlık açısından tüm istenileni sağlamaktadır.

Zeytinyağımızı paslanmaz çelik tanklarda ve 20 derecenin altında depomuzda tutuyoruz. Butik üretici olarak sizlerden gelen siparişleri, siparişinizle birlikte ambalajlıyor ve sizlere ulaştırıyoruz.

Çiğ tüketim de günün herhangi bir saatinde ama özellikle sabah bir kaşık içmenizi öneririz. Kahvaltılarınızda harika bir tatlandırıcı, eşlikçi olarak kahvaltı sofralarınıza renk katacaktır. Salatalarınıza, soslarınıza, balık, ızgara, soğuk mezelerinizin üzerine lezzet katması için en son Mastercut Zeytinyağımızla sonlandırabilirsiniz.

Zeytinyağımız İtalyan renkli şişe ve bilyeli kapağıyla kendisini, açıldıktan 30 - 45 gün arasında ilk açıldığı gibi koruyacaktır. Uzun süreli muhafaza istendiğinde, kapağı açılmamış ambalajlarınızı kuru, kokukuz, karanlık ve nispeten serin ortamlarda muhafaza ediniz.


Meraklısına Duyusal Tadım Notları :
- 4 kişilik bir masada açıldığında kokusuyla masa etrafında ki herkese ulaşacak kadar yoğun ve lezzete davet eden doğal kokusu vardır.

- Burunda ve ağızda birbirini karşılayan; temiz, net koku ve tadları alabilirsiniz. Taze çimen, taze domates vb.
- Meyvemsiliğin üst düzeyde olduğu, acılık ve yakıcılığın dengeli olduğu bir tadım tecrübesi yaşatır.
 
Teknik Özellikler
Asit Oranı0,1
Hasat ZamanıEkim
Sıkım YöntemiSoğuk Sıkım
Bölgeİç Ege
Zeytin ÇeşidiTirilye ve Edremit
AromaVahşilik barındıran yoğunluk
Diğer Özellikler
Stok KoduOOCMBL012324050
MarkaCumbalı
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.