Alışveriş Sepetim
32,184
34,942

Müşteri Hizmetleri

Hakkımızda


Kasım 2011, Bozburun Köyü Kocaçat Mevkii


Bizim zeytin bahçemiz Manisa'nın Köprübaşı ilçesi, Bozburun Köyü Kocaçat Mevkii'nde dağların birleştiği yüksek rakımlı bir coğrafyada. El değmemiş, tarım yapılmamış 35 Hektarlık alanımızda doğanın kurallarına saygıyla çiftçilik yapıyoruz. Kapalı bahçemizi, kuvvetli aromasıyla Trilye ve Ege Bölgesinin beğenilen, meyvemsiliği yüksek Ayvalık çeşitleriyle oluşturduk. Genç ağaçlarımızda ki zeytinleri genel olarak erken dönemde, özenle topluyoruz. Bütünlüğü bozulmamış, kaliteli meyve zeytinlerinden zeytinyağımızı üretiyoruz.

Zeytin hasadında mükemmel erkenciliği yakalamak için sürekli gözlem ve deneme sıkımları yapmaktan kaçınmıyoruz. Cumbalı markası olarak her hasat döneminde müşterilerimizi şaşırtmak için çalışıyoruz. Mükemmel natürel sızma zeytinyağı için tutkuluyuz ve zeytine çok aşığız. Tek parça bahçemizde 14.500 ağacımız bulunmakta. 

Doğanın ve onun parçası zeytin ağacının muhteşem döngüsü; "zor durumdaysan ve şartlar seni zorluyorsa en güzel tohumunu (meyveni) geleceğe bırak” prensibiyle çalışır.

İşte doğanın bu döngüsüne saygıyla hareket ediyoruz. Yaklaşık 600 Metre yükseklikte; Kuzey - Güney rüzgarlarının hakim olduğu, her sene yazı ve kışı arasında yaklaşık 50 derece sıcaklık farkı oluşturan bir lokasyondayız. Kocaçat Mevkii, Bozburun Köyü. Bu zorlayıcı koşullar, zeytin meyvelerimizde şaşırtıcı tatlar bırakıyor ve dünya standartlarında (natürel sızma) zeytinyağımızı sizlere sunmamızı sağlıyor.

45 sene hiç tarım yapılmamış bu temiz toprakları uyandırmak için harcadığımız çabalar nihayetinde sonuçlarını veriyor. Yüksek rakımlı bu sarp arazilerde kaliteli natürel sızma zeytinyağı üretmek için, geleneksel yöntemleri ve küçük modern teknolojileri birlikte başarıyla kullandık. Bu ekolojik çeşitliliği ve temizliği bozmamak için sürdürülebilir tarım anlayışımız hiç bitmeyecek. 

Tek bahçeden hasat ettiğimiz zeytinleri (Trilye -Edremit) aynı gün sadece soğuk (18 - 24 derece aralığında) sıkım yapıyoruz. Çıkardığımız zeytinyağımızı, posadan ayırdıktan sonra çelik tanklarda dinlendiriyoruz. 

Hiç bir hasat döneminde, çok yağ çıkarmak gibi bir motivasyonumuz olmadı. Her hasatta amacımız; kuvvetli aroma, düşük asit ve zengin içeriği bulmak. 

Dünya standartlarında ki zeytinyağımızı siz müşterilerimize ulaşılabilir fiyatlarla sunmak, Cumbalı'nın siz müşterilerine sözüdür.  

Afiyet olsun, şifa olsun. 

Bahçemizin Sırları

Seçtiğimiz Tarım:
Sahip olduğumuz bu temiz topraklardaki çeşitliliği destekliyoruz. O nedenle
toprağımıza zehir atmıyoruz.

Tek Bahçe:
 Bahçemizin kurulumunda kendi diktiğimiz fidanlardan ve bugüne sağlıkla getirdiğimiz, tüm gelişim sürecini bildiğimiz ağaçlarımızın bize sunduğu dışında zeytin meyvesi kullanmıyoruz.

Soğuk Sıkım:
Hasat ettiğimiz güzelim zeytin meyvelerini, sıcak bir sıkım sürecinde ziyan etmeyi hiç düşünmedik.

Coğrafyamız:
Zor koşullar, meyvelerimizde benzersiz tatlar bırakıyor.

Ağaç Çeşitliliğimiz:
Bu topraklarda binlerce yıldır var olan "Trilye ve Edremit" türü ağaçlarımızın kıymetini biliyoruz. Onların zengin kütüphanesinden faydalanmak, bizler için birer övünç ve lezzet kaynağı.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.